Rodzaje podestów

Dostępne w naszym asortymencie wysuwnice, których sprzedaż i wynajem oferujemy, to sprzęt niezbędny na wielu budowach. Aby wybrać go w odpowiedni sposób, warto poznać jego rodzaje, parametry i kryteria, pod których kątem powinno się poszukiwać najwłaściwszego modelu. W takim razie, jakimi zmiennymi się kierować i co brać pod uwagę? Zapraszamy do sprawdzenia odpowiedzi na pytanie, poznania naszych usługi i nawiązania współpracy!

Wysuwnica – co to jest?

Zadaniem, na którego sprawną realizację pozwala podest rozładunkowy, jest transport poziomy. Przy jego użyciu można szybko i bezpiecznie przemieszczać materiały budowlane bądź inne przedmioty z ziemi na kondygnację lub pomiędzy nimi. To swego rodzaju platforma umożliwiająca przystosowanie powierzchni do natychmiastowego załadunku i wyładunku przedmiotów przy użyciu dźwigu, żurawia bądź ładowarki teleskopowej. Oznacza to brak konieczności przenoszenia ładunków i maksymalnie skraca czas ich transportu, co pozytywnie odbija się na wydajności pracy.

Główną zaletą wysuwnic, których wynajem i sprzedaż oferujemy, jest właśnie przyspieszenie i ułatwienie podstawowej czynności wykonywanej na placach budowy, jaką jest przemieszczanie materiałów, narzędzi czy podzespołów. Konstrukcja pozwala na efektywny i precyzyjny transport nawet ciężkich obiektów. Wynika to z jej solidności, którą udaje się osiągnąć poprzez wykorzystanie do produkcji najlepszych materiałów. Starannie wyselekcjonowana, wysokogatunkowa stal w połączeniu z niezawodnymi mechanizmami i elementami montażowymi składają się na konstrukcję, która z powodzeniem służy nawet w bardzo trudnych warunkach.
podest Prakton - wizualizacja
Podstawową kwestią, o której trzeba pamiętać podczas prac na wysokościach, jest bezpieczeństwo. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego proponujemy sprzedaż i wynajem podestów rozładunkowych w stu procentach dostosowanych do wymagań BHP. Prawidłowo wykonany montaż przez osobę dysponującą odpowiednimi kwalifikacjami pozwala na pewne i bezryzykowne użytkowanie. Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji to zasługa również takich detali jak np. antypoślizgowa okładzina, elementy asekuracyjne czy uchwyty.

Parametry i właściwości podestów rozładunkowych

Czym się różnią poszczególne modele wysuwnic? Na jakie aspekty zwracać uwagę, decydując się na ich wypożyczenie bądź kupno? Oto kilka kluczowych czynników, na których warto się skupić, aby dobrać odpowiedni sprzęt.

Sposób montażu

Jedną z istotnych właściwości jest sposób instalacji. Aby podest rozładunkowy dało się łatwo zamocować zarówno pomiędzy kondygnacjami, jak i na samym szczycie nieruchomości, powinien być wyposażony w możliwość dwojakiego montażu. Po pierwsze poprzez kotwienie, które pozwala na przytwierdzenie do stropu, i zarazem za pomocą podpór w celu przylegania do poszczególnych pięter budynku. Nasz sprzęt oferuje obie te metody montażowe, co świadczy o jego uniwersalności i umożliwia szerokie zastosowanie.

Rodzaj konstrukcji

W zależności od indywidualnych wymagań oferujemy sprzedaż i wynajem wysuwnic w wersjach gotowych do użycia, których transport odbywa się w całości, bądź jako konstrukcje składane bezpośrednio na placu budowy. Na który rodzaj się zdecydować? Odpowiedź zależy m.in. od sposobu użytkowania – jeżeli ma on charakter stacjonarny, a częste przewożenie sprzętu jest zbędne, można polecić egzemplarze już zmontowane. Z kolei wersje przeznaczone do złożenia na placu budowy są warte uwagi z punktu widzenia osób i firm, którym zależy na mobilności i użytkowaniu w różnych miejscach.

Maksymalna nośność

To niewątpliwie kluczowa wartość, którą należy uwzględnić przy wyborze podestu rozładunkowego. W kilogramach określa ona maksymalne obciążenie, jakiemu może być poddawana konstrukcja. W naszym asortymencie znajdują się modele o nośności ograniczonej do:

  • 2500 kg,
  • 3000 kg,
  • 4000 kg.

Decydując się na jeden z nich, należy dokładnie przemyśleć, jakie obiekty i o jakim ciężarze będą umieszczane na platformie.

Wymiary

Ten aspekt powinno się potraktować podobnie jak maksymalną nośność, dostosowując szerokość i długość sprzętu pod kątem zarówno danego budynku, w ramach którego prace będą prowadzone, jak i z uwzględnieniem specyfiki transportowanych przedmiotów.

Kupno czy wynajem wysuwnicy – co wybrać?

Gdy pojawia się potrzeba użycia wysuwnicy, klient może zdecydować pomiędzy wynajmem a kupnem. Które rozwiązanie wybrać? To kwestia indywidualna uzależniona od kilku aspektów. W tym kontekście najważniejsze pytanie, na które należy sobie odpowiedzieć, dotyczy częstotliwości użytkowania sprzętu. Jeżeli jest on potrzebny przez cały czas i niezbędny do ciągłej działalności przedsiębiorstwa, sugerujemy kupno podestu rozładunkowego na własność. Wiąże się to co prawda z dużym wydatkiem finansowym, ale ma on charakter jednorazowy.

Z kolei wynajem konstrukcji polecamy klientom, którzy chcą się nią posłużyć tylko jednorazowo, przez krótki czas, np. przez parę dni. W takiej sytuacji wypożyczenie jest znaczne korzystniejsze pod względem zarówno finansowym, jak i praktycznym. Znika bowiem konieczność oczekiwania na realizację zamówienia, transportu i przechowywania, ponieważ wszystkimi tymi kwestiami zajmuje się nasza firma. Zapraszamy do współpracy niezależnie od tego, czy chodzi o wynajem, czy sprzedaż podestów rozładunkowych!